Kiedy najlepiej składać życzenia urodzinowe?

Składanie życzeń urodzinowych to dziś już coraz bardziej zapomniana sztuka, rozmyta przez tempo codziennego życia, przez elektroniczne formy komunikacji i pośpiech. Wiele osób po prostu nie wie, kiedy je złożyć i jak się zachować, gdy muszą złożyć komuś życzenia. Co gorsza, wśród nas pokutują liczne nieprawdziwe twierdzenia odnośnie do dobrych obyczajów. Za przykład może posłużyć pogląd, że powinno się składać życzeń urodzinowych przed terminem.

Może niektórym wydać się to nietypowe, ale savoir vivre nie precyzuje, kiedy aż tak dokładnie, kiedy powinniśmy składać życzenia. Najważniejsze jest pamięć. Składając komuś życzenia, przede wszystkim pokazujemy, że o tej osobie pamiętamy, myślimy o niej. Pokazujemy, jak bardzo ważna jest dla nas. Drugą sprawą jest pokazanie solenizantowi, że jest naszym zdaniem godzien poświęcenia mu odrobiny czasu i trudu.

Gdybyśmy mielibyśmy sprecyzować termin składania życzeń. To o ile, jest taka możliwość składamy je w dniu urodzin. Kiedy nie możemy tego zrobić w odpowiednim terminie, możemy złożyć życzenia to wcześniej lub później. Jak zrobimy to później, to ktoś może pomyśleć, że dopiero sobie o tym przypomnieliśmy. Poza tym solenizant, który nie dostanie życzeń w dniu urodzin, może poczuć się zapomniany i odrzucony. Jeżeli jednak nie udało się nam lub nie mieliśmy możliwości, czy okazji, by złożyć życzenia w dniu uroczystości, zróbmy to w najbliższym możliwym terminie. Nie zastanawiajmy się, czy tak wypada postąpić. Nie tylko wypada, ale również tak należy. Najważniejsza jest nasza pamięć i nasza życzliwość. Osoba obdarowana z pewnością to doceni! Szczególną sytuacją jest moment, gdy jesteśmy zaproszeni na przyjęcie lub spotkanie towarzyskie z okazji urodzin. Możemy wtedy złożyć życzenia w momencie przybycia na miejsce.

Kwestią, o której zapominamy, kiedy zadajemy sobie pytanie o czas składania życzeń, jest moment, kiedy je składamy. Naszym domownikom najlepiej złożyć życzenia, gdy po raz pierwszy danego dnia ich widzimy, takie zachowanie podkreśla to, jak bardzo ważni są dla nas. To samo tyczy się składania życzeń osobiście w pracy lub spotykając znajomych w miejscach publicznych. Jednak powinniśmy pamiętać, że nie możemy im przeszkadzać w codziennych czynnościach.

Decydując się na złożenie życzeń telefonicznych, musimy pamiętać, by wybrać moment, gdy będziemy mogli przeprowadzić rozmowę w spokoju. Nie powinniśmy dzwonić i rozmawiać w biegu. Pamiętajmy również, by upewnić się, że nie będziemy przeszkadzać naszym telefonem osobie, której składamy życzenia. Składając życzenia SMS-em lub przez aplikację internetowe nie powinniśmy się przejmować czasem ich wysłania.

Wszystkie życzenia powinno się składać w cztery oczy lub chociaż w mniejszym gronie, żeby dobrze wybrzmiały. To w żadnym wypadku nie może być rzucone w biurze: „No to wszystkiego najlepszego!”. Byłoby to miłe pożegnanie pod koniec dnia, ale nie jako szczere życzenia z okazji urodzin. Warto pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na wysłanie kartki z życzeniami, która jest uznawana za najbardziej elegancką formę składania życzeń, powinniśmy pamiętać o wysłaniu jej odpowiednio wcześniej, żeby dotarła na czas.

Udostępnij
Życzenia na każdą okazję dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku to złowny prezent na poprawienie humoru. Na stronie znajdują się najpiękniejsze życzenia urodzinowe w oryginalnym i nietuzinkowym wydaniu, a także życzenia z obrazkami na imieniny. Nie mogło również zabraknąć życzeń świątecznych na Wielkanoc, Bożenarodzenie, Wigilię, Nowy Rok i Sylwester, które są świetnym uzupełnieniem czasu dzielenia się z bliskimi osobami miłym słowem. Bogata kolorystyka zdjęć sprawi, że każdy znajdzie swój wymarzony słowny prezent.
Kiedy najlepiej składać życzenia urodzinowe? Ciekawostki o życzeniach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WC Captcha 55 + = sixty five