Jak powinny wyglądać szczere życzenia na urodziny lub imieniny?

Coraz częściej nie jesteśmy w stanie sformułować szczerych życzeń i wysyłamy śmieszne życzenia urodzinowe w formie wierszyka z internetu. Dzięki temu nasze sumienie jest uspokojone. Umiejętność składania życzeń znika. Tymczasem sztuka składania życzeń indywidualnych i szczerych jest bardzo piękna i coraz bardziej unikatowa. Jak składać życzenia urodzinowe lub imieninowe, by jubilat czuł, że naprawdę życzymy mu wszystkiego, co najlepsze? Jak powinniśmy się zachować, wręczając prezent, co mówić, a co lepiej pozostawić dla siebie?
Nie ma jednoznacznych zasad, jak życzenia powinny wyglądać. Jednak można zastosować się do kilku wskazówek, aby uniknąć faux-pas i nie zrobić nikomu przykrości. Dlatego przede wszystkim unikamy składania życzeń pasywno-agresywnych. Najważniejszą zasadą przy składaniu życzeń jest to, by były pozytywne i nikogo nie zraniły. Niestety bardzo często słyszymy życzenia typu“żebyś w końcu się ogarnął życiowo!”, , “żebyście w końcu mieli to dziecko!”,”żeby ci się udało zmienić pracę”, „żebyś schudł”. Każde z tych zdań jest potencjalnie krzywdzące dla adresata. Składanie życzeń to nie pora na to, by kogoś pouczać i mówić mu, co powinien zrobić ze swoim życiem albo, co gorsza, wypominanie mu niespełnionych pragnień.

Kolejną grupą niedopuszczalną przy składaniu życzeń są życzenia zawierające krytykę adresata: “żebyś mnie tak nie denerwował”,”żebyś wreszcie więcej pomagał mamie”, „żebyś poprawiła oceny”, „żebyś wreszcie skończył te studia” Łatwo odebrać je jako zawoalowany przytyk, są jak wbijanie szpilki. Jednak jak powinny wyglądać szczere życzenia na urodziny lub imieniny? Przede wszystkim powinny płynąć wprost z serca. Ważną kwestią przy składaniu takich życzeń jest ich osobistość. By takie były należy unikać banałów i dobrać życzenia do ich adresata. Możemy zadać sobie serię pytań pomocniczych odnoszących się do adresata: co adresat lubi robić? Co o nim wiem? W jakiej jest sytuacji życiowej? (bierzemy pod uwagę tylko te pozytywne), jakie są jego zainteresowania? W ten sposób uda nam się dobrać odpowiednie życzenia.

Równie ważna co treść jest forma życzeń, które składamy. Życzenia powinny być zwięzłe. Należy też unikać niepotrzebnych wtrąceń. Najlepiej wybrać kilka życzeń- tych najbardziej znaczących, tych, które przyniosą adresatowi najwięcej radości. Mile widziana jest osobista uwaga, miły komentarz pokazujący nasz pozytywny stosunek do adresata naszej wypowiedzi. Ważne jest też, żeby wypowiedzieć je ciepło i serdecznie, wykazując zaangażowanie. Oczywiście wszystko to powinno się mówić z uśmiechem.

Zwykle moment złożenia życzeń jest tym, w którym warto zapomnieć o tym, co złe i skupić się na tej chwili. Życzenia składamy przecież po to, by szczerze wyrazić jak najlepiej i pięknie to za co lubi się drugą osobę. Nie psuć tego momentu niezręcznościami i źle dobranym życzeniami, lecz zaoferować słowa, które będą ważne dla drugiej osoby i Ciebie.

Udostępnij
Życzenia na każdą okazję dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku to złowny prezent na poprawienie humoru. Na stronie znajdują się najpiękniejsze życzenia urodzinowe w oryginalnym i nietuzinkowym wydaniu, a także życzenia z obrazkami na imieniny. Nie mogło również zabraknąć życzeń świątecznych na Wielkanoc, Bożenarodzenie, Wigilię, Nowy Rok i Sylwester, które są świetnym uzupełnieniem czasu dzielenia się z bliskimi osobami miłym słowem. Bogata kolorystyka zdjęć sprawi, że każdy znajdzie swój wymarzony słowny prezent.
Jak powinny wyglądać szczere życzenia na urodziny lub imieniny? Ciekawostki o życzeniach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WC Captcha nine × = nine