Co powinniśmy życzyć składając życzenia urodzinowe?

Czego powinniśmy życzyć, składając życzenia urodzinowe? Wiele osób ma problem z wybraniem odpowiednich życzeń. Być może dlatego tak chętnie zasłaniamy się wierszykami czy innymi ważnymi treściami z sieci. W życzeniach widać bowiem czy faktycznie znamy i interesujemy się ich adresatem. Jeśli nic o nim nie wiemy, skończymy na najbardziej oklepanej formułce. Jeśli zaś znamy dobrze, wiemy dokładnie, czego chciałaby ta osoba.

Jak wyżej wspomniano forma i sposób wypowiadanych życzeń zależą od bliskości, stopnia zażyłości i relacji, która łączy z konkretną osobą. Jeśli nie wiemy, czego dokładnie życzyć osobie odchodzącej urodziny, lub nasz stopień zażyłości nie jest zbyt wysoki, nie powinniśmy by poruszać w życzeniach bardzo osobistych tematów. W takich wypadkach wystarczą życzenia marzeń, planów, szczęścia, dobrego humoru, zdrowia. Tych rzeczy możemy życzyć bez obaw, że przekroczymy granicę dobrego smaku, ponieważ są to rzeczy, których pragnie każdy i na pewno zostaną odebrane bardzo dobrze.

W przypadku gdy znamy jubilata lepiej, warto nawiązać w życzeniach do jego osobistych celów czy pragnień — każdy chce szczęścia, ale już nie każdy chciałby wygrać, skończyć studia z zakresu filozofii. Znając adresata życzeń, możemy być też bardziej bezpośredni i dostosować je lepiej do niego. Jeżeli poświęcamy czas na składanie życzeń, możemy przeinaczyć też odrobinę więcej czasu, na przemyślenie czego ich adresat mógłby chcieć. Unikajmy banałów. Życzenia dla naszych bliskich powinny mieć charakter zindywidualizowany. Dzięki temu, że znasz osobę, do której będą skierowane życzenia, masz możliwość, by dobrać je, do ich faktycznego adresata. Takie spersonalizowane życzenia nie tylko wywołają uśmiech, ale także zapadną w pamięć. Ponadto będą się pozytywnie wyróżniać na tle obiegowych frazesów i wierszyków.

Czasami wręcz słowa bywają zbędne, bo uścisk i spojrzenie mówiące o wiele więcej, a innym razem właściwie nie wiadomo, co powiedzieć. W tej drugiej sytuacji wyjściem może się okazać zapytanie wprost – „czego mógłbym Ci życzyć?”. To, wbrew pozorom, nie wyraz niewiedzy, ale zainteresowania drugą osobą i życzliwości. I tak powinno być to odczytane.

Śmieszne życzenia w postaci obrazków i wierszyków to temat dość kontrowersyjny. Możemy je wysłać tylko wtedy, gdy mamy pewność, że adresat lubi takie wiadomości i wywołają one uśmiech na jego twarzy. W innym przypadku mogą zostać odebrane jako wyraz lekceważenia.
Jest jeszcze grupa życzeń, których nie powinniśmy nikomu składać. Należą do niej życzenia, których nie powinniśmy składać. Przede wszystkim są to życzenia niosące w sobie pouczenia „żebyś schudł”, “ żebyś poprawił oceny”, “ żebyś w końcu zaszła w ciążę”, ostatnie z nich jest najgorsze, ponieważ nigdy nie wiemy, w jakiej sytuacji jest osoba, której je składamy. Bywają też życzenia krytyczne “żebyś wreszcie skończył te studia”, żebyś więcej pomagał w domu”, które bardzo łatwo odebrać je jako zawoalowaną krytykę.

Ogółem nieważne czego życzymy solenizantowi. Ważne jest to, by były to życzenia ciepłe i płynące z głębi serca. Tylko takie sprawią radość. I pamiętajmy, że muszą być pozytywne!

Udostępnij
Życzenia na każdą okazję dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku to złowny prezent na poprawienie humoru. Na stronie znajdują się najpiękniejsze życzenia urodzinowe w oryginalnym i nietuzinkowym wydaniu, a także życzenia z obrazkami na imieniny. Nie mogło również zabraknąć życzeń świątecznych na Wielkanoc, Bożenarodzenie, Wigilię, Nowy Rok i Sylwester, które są świetnym uzupełnieniem czasu dzielenia się z bliskimi osobami miłym słowem. Bogata kolorystyka zdjęć sprawi, że każdy znajdzie swój wymarzony słowny prezent.
Co powinniśmy życzyć składając życzenia urodzinowe? Ciekawostki o życzeniach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WC Captcha five × = 20